• Dofinansowanie na Ekopracownię

• Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 75 tysięcy złotych na utworzenie w szkole Ekopracowni w temacie odnawialnych źródeł energii. Całość zadania wynosi 82 500 złotych, a 10% stanowi wkład własny.

• Opowieści o cystersach

• W dniu 16 maja na zajęciach dodatkowych „Dziedzictwo kulturowe regionu” w klasie 5b, gościliśmy pana Marcina Moeglicha – kustosza i historyka Muzeum Regionalnego, który opowiedział, skąd w Łeknie i Wągrowcu wzięli się cystersi, czym był Dokument Fundacyjny Zbyluta wpisany na Listę UNESCO "Pamięć świata", dlaczego zakonnicy wybrali akurat nasz region do osiedlania, czym się zajmowali i jakie ich ślady w krajobrazie oraz jakie dziedzictwo materialne pozostało do dnia dzisiejszego. Dyrektor szkoły – pani Danuta Karczewska opowiedziała też krótko o międzynarodowym projekcie Cisterscapes, w którym bierze udział Gmina Wągrowiec i Miasto Wągrowiec.

• Warsztaty językowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

• Na zaproszenie pani prof. UAM dr hab. Małgorzaty Bielickiej, uczniowie i uczennice klasy 7b, udali się na Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie pani profesor przedstawiła im ścieżkę rekrutacji na studia, a panie z biblioteki Wydziału Neofilologii

przygotowały zajęcia biblioteczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów i urządzeń do wypożyczania i oddawania książek, podczas których uczniowie szukali wskazanych pozycji według konkretnych oznaczeń. Odwiedzili także kącik poetki Wisławy Szymborskiej, utworzony z okazji Roku Szymborskiej. Następnie w przyjaznej atmosferze, przy ciastku i napoju, Mateusz, Magda, Sebastian, Antonina, Paweł i Izabela wzięli udział w warsztatach języka niemieckiego. Pani profesor motywowała ich do wykonywania eksperymentów z wykorzystaniem języka niemieckiego na podstawowym poziomie. Serdecznie dziękujemy za sympatyczną i udan

• Informacje o egzaminach ósmoklasisty

• prezentacja_egz._8klas_uczniowie.pdf

1. Młodzież wchodzi do sal egzaminacyjnych pojedynczo, w ustalonym porządku, zgodnie z listą zdających wywieszoną na drzwiach sali i zajmuje wylosowane wcześniej miejsca (nie dotyczy uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi).

2. Tożsamość osoby zdającej potwierdzana jest legitymacją szkolną. W przypadku braku legitymacji szkolnej, tożsamość ucznia potwierdza dyrektor szkoły lub wyznaczona osoba znająca ucznia.

• ul. Kolejowa 14, 62-100 Wągrowiec Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15. Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.